Co u nas - Estate Center

ESTATE BLOG

My dla Was w nowej rzeczywistości

My dla Was w nowej rzeczywistości

W ostatnich dniach każdy z nas usiłuje dostosować swoje codzienne obowiązki do nowej, dotychczas niezbadanej sytuacji. Wiele branż musiało zwolnić lub zawiesić swoje działania. Decyzje globalne zapadają odgórnie, a rynek od światowego po lokalny dynamicznie reaguje na zagrożenie epidemiologiczne. Okoliczności sprawiają, że tracimy kontrolę nad planami prywatnymi oraz uporządkowanym i dobrze rozwijającym się w ostatnich latach życiem zawodowym.

Uświadamiamy sobie, że najważniejsze jest zdrowie. Aktualnie oznacza to ograniczenie bezpośredniego kontaktu z innymi osobami. Zbiorowa odpowiedzialność sprawia, że pozostajemy w domach. Sądy i urzędy działają w ograniczonym wymiarze, wiele kancelarii notarialnych zredukowało lub zawiesiło wykonywanie czynności. Dla branży nieruchomości opartej na relacjach i dużej częstotliwości spotkań dalsze funkcjonowanie w takich realiach stanowi wyzwanie.

Biuro jest nieczynne, ale nasi pośrednicy pozostają aktywni. Z pracą przenieśliśmy się do wirtualnego wymiaru. Już w najbliższych dniach pojawią się w naszych ofertach multimedialne spacery, a prezentacje nieruchomości będziemy mogli odbyć wspólnie on-line. Zespół: Magda Mulczyńska, Klaudia Zielińska, Natalia Skiba oraz dział komercyjny w składzie Magdalena Wizerkaniuk i Justyna Wasiak umawiają spotkania w formie video rozmowy. Dzięki takim komunikatorom jak WhatsApp możemy być w kontakcie z klientami. Doradzamy, omawiamy możliwy przebieg transakcji, przyjmujemy oferty do sprzedaży i najmu. Rozumiemy, że okoliczności nie sprzyjają podejmowaniu decyzji o najmie, sprzedaży czy zakupie. Negocjujmy terminy wcześniej planowanych umów - to rozwiązanie, które proponujemy klientom. Jako pośrednicy prowadzimy rozmowy mające na celu dostosowanie warunków transakcji do realiów. Powrót do normalności nastąpi, a razem z nim plany i umowy zawieszone w czasie będą mogły zostać sfinalizowane.

Chociaż zwolnienie tempa jest nieuniknione dostosowujemy rozwiązania aby pozostać w kontakcie z inwestorami, właścicielami nieruchomości oraz poszukującymi. Rozpoczęliśmy szkolenia online, które podnoszą nasze kompetencje. Chcemy być w dobrej formie kiedy nadejdzie „era po koronowirusie”, aby spotkać się z Państwem przy dobrej kawie i omówić warunki transakcji – tych nowych jak i tylko przesuniętych w czasie. 

 

Rotary Club

Z dumą informujemy, iż Rotary Club Poznań Centrum oraz @Rotary Club Poznań Starówka zakupią sprzęt do tlenoterapii, który zostanie podarowany szpitalowi im. Józefa Strusia w Poznaniu

https://rotary.org.pl/rotarianie-zakupia-sprzet-do-tlenoterapii-dla-poznanskiego-szpitala/?fbclid=IwAR2bpWJa3eo6-ilNJ00bF2sa3lH6LAzPNnemnKui8x7ypz_yFx6jO-HsGVg

Nieruchomość "Jakuba Wujka"

Nieruchomość

Firma Estate Fellows Poznań skomercjalizowała powierzchnię handlowo-użytkową w nieruchomości „Jakuba Wujka” w Poznaniu. Proces sprzedaży lokali komercyjnych o łącznej powierzchni 1525m2 przeprowadziła Magdalena Wizerkaniuk. Pod tym adresem swą siedzibę znalazły: dwie firmy IT, przychodnia alergologiczna, gabinet fizykoterapii, prestiżowy salon fryzjerski oraz firma audytorska. „Komercjalizacja została przeprowadzona bardzo sprawnie i od podpisania umowy trwała niecałe 10 miesięcy”- powiedziała Patrycja Masiarek Prezes Zarządu Estate Fellows Poznań.

Nieruchomość "Jakuba Wujka” została nominowana do Nagrody Quadro prezydenta Poznania, przyznawanej dla najlepszego budynku. Projekt biura architektonicznego Litoborski + Marciniak budynku mieszkalnego usytuowanego między ulicami ks. Jakuba Wujka i Niedziałkowskiego został przez jurorów doceniony za umiejętne zagospodarowanie ograniczonej przestrzennie działki i elegancką architekturę od strony Niedziałkowskiego. Architekci nawiązali do architektury wildeckich kamienic i przemysłowych tradycji tego miejsca poprzez zastosowanie czerwonej cegły i metalowych detali.

Constructa Plus tworzy projekty deweloperskie realizując je na obszarze Poznania, wpisuje się tym samym od wielu lat w jego mieszkaniowy krajobraz. Tworząc nowe inwestycje, stawia na jakość, najlepsze lokalizacje, a przede wszystkim na dobrą architekturę, tworzoną we współpracy z najlepszymi poznańskimi pracowniami architektonicznymi.

Libelta 27 w Poznaniu

W lutym 2020 roku Estate Center zostaliśmy Zarządca budynku biurowego przy ulicy Libelta 27 w Poznaniu. Budynek biurowy Libelta 27 - luksusowo, kompleksowo zrewitalizowana kamienica, położona w sercu Miasto Poznań - u zbiegu ulic Wieniawskiego i Libelta.
Libelta 27 to reprezentacyjny, zabytkowy budynek z bogatą historią, który od czasów jego budowy w 1894 roku jest uznawany za jedną z najbardziej prestiżowych i najlepiej zlokalizowanych kamienic Poznania. Odrestaurowany z dbałością o detale ponownie stanowi architektoniczną wizytówkę miasta.
Budynek oferuje 1800 m2 powierzchni biurowej w najwyższym standardzie, na trzech kondygnacjach naziemnych i jednej w przyziemiu. Możliwa jest elastyczna aranżacja powierzchni biurowej i jej dostosowanie do potrzeb najemcy